Kontakt do nas


Grupa BES
ul. Tadeusza Sygietyńskiego 5, 41-710 Ruda Śląska

INFOLINIA :
tel.32 706 99 00
fax.32 790 53 32

e-mail:bes@biurobes.pl

Godziny pracy : pn. - pt. 7:00 – 16:00

Kontakt

Super Team

 
Strona główna > Nasze ubezpieczenie
Nasze ubezpieczenie

Prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych czy też na doradztwie podatkowym wymaga zgodnie z dwoma rozporządzeniami Ministra Finansów z dnia 4 grudnia 2003 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotów wykonujących doradztwo podatkowe oraz Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 13 kwietnia 2005 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotów uprawnionych do wykonywania działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych posiadania odpowiedniego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przez biuro rachunkowe.

Minimalna kwota ubezpieczenia OC dla Biura Rachunkowego uzależniona jest od zakresu działalności jakie biuro wykonuje. Wysokość tę określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (opubl. w Dz. U. Nr 234, poz. 1576 z późn. zm.).
Jeżeli biuro rachunkowe świadczy usługi tylko i wyłącznie w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych suma gwarancyjna ubezpieczenia wynosi 10 tyś. Euro.

Działalność naszego biura rachunkowego objęta jest obowiązkową ochroną ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanych usług. Daje to niebywały komfort i poczucie bezpieczeństwa właścicielom firm, którym prowadzimy księgowość. Staramy się aby nasz klient był pewny,że ma do czynienia z pewnym i rzetelnym partnerem. Dlatego też oprócz obowiązującej kwoty ubezpieczenia OC obowiązkowego jesteśmy osobno ubezpieczenie od szkód nadwyżkowych a także od innych zdarzeń losowych (m.in od kradzieży dokumentów w trakcie odbioru dokumentów od klienta). Wszystko to po to aby nasz klient był w 100% bezpieczny.

Aktualnie mamy wykupione 2 polisy ubezpieczeniowe osobno dla każdego podmiotu w grupie.

 

Załączniki: